Úvod » Odehráli jsme...

sobota 10. října 2015: Syrovátka - Kosičky B 5:5 (4:2)

publikováno 12.10.2015

V zápase, ve kterém se nedařilo ani jedné obraně, se zrodila hokejová remíza.

Fakta – branky: Pleskot D. 2, Tužil, Vodička, Hruška – Stránský Milan 3 (1 z pen.), Koliáš, Stránský Martin, ŽK 1:4, ČK 0:2 (Styblík za 2. ŽK, Volf), PK 0:1, poločas 4:2, diváci: 50, rozhodčí Liebisch ml. Sestavy – Syrovátka: Šimek – Pleskot J., Fikr, Slonek (60. Žalský), Vodička (80. Kuric) – Hruška, Tužil, Opolský, Chrudimský (46. Musil) – Jarkovský, Pleskot Dan. Kosičky B: Tomáš (46. Styblík) – Beneš, Černý, Kvaček, Pražák – Volf, Tomek, Koníček, Koliáš – Stránský Martin, Stránský Milan.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po nepovedeném utkání na hřišti lídra nás čekal další kolo soupeř z opačného konce tabulky - béčko Kosiček. Takže tým, se kterým jsme si měli poradit a bodovou ztrátu z předchozího kola vynahradit... No, nestalo se tak. Třikrát jsme sice vedli o dva góly, ale nakonec jsme zachraňovali remízu, když se skóre otočilo na druhou stranu. Dostat doma pět gólů je prostě moc.

Hned při prvním útoku trefil vybíhající hostující gólman pěstmi namísto míče Jarkyho hlavu, ale penalta se nepískala. Jelikož jsme ale na konci čtvrthodiny vedli 2:0 po trefách Lukáše Tužila a Petra Vodičky, vypadalo to i tak, že zápas proběhne podle našich představ. Jenže chvíli nato jsme míč v našem vápně odevzali soupeři, ten snížil a chvíli nato jsme měli štěstí, když hlavička zblízka minula naši branku. Dan Pleskot o pár minut později potrestal špatnou rozehrávku hostujícího brankáře dalším naším gólem, jenže po odpískané a proměněné penaltě jsme vedli opět jen o jeden gól. Nádherný průnik Hrůši středem, ještě hezčí ulička od Lukáše Tužila a Martinovo přesné zakončení nám vrátilo dvougólové vedení a kdyby měl sudí odvahu písknout zákrok ve vápně na Dana Pleskota, mohlo být i líp, ale přesto jsme šli do šaten spokojení.

Poločasová rozprava o lepším bránění byla k ničemu. Jak kouč připomíná: ať říká co říká, málokdo poslouchá, a když už poslouchá, s odchodem na hřiště to zapomene (I)... Po deseti minutách bylo sníženo, za chvíli vyrovnáno a dvacet minut před koncem jsme prohrávali. V té době se ale začaly dít kromě fotbalových i nefotbalové věci, které vyústily ve strkanice, fauly, karetní mariáš a předčasné odchody pod sprchy. Závěrečnou čtvrthodinu, kdy jsme hráli přesilovku, jsme využili alespoň ke srovnání skóre. A po závěrečném hvizdu si asi oddechli všichni. Kluci z Kosiček za cenný (a možná i nečekaný) bod, my, že jsme nepovedený zápas aspoň neprohráli. Mladý sudí Liebisch, kterému se zápas taky nevyvedll podle představ, byl rád, že už má šichtě, a delegátovi panu Zvolánkovi z množství postřehů a poznámek už možná dopisovala propiska a docházely volné stránky v notesu :-)...

Další kolo nás čeká opět zápas venku, v sobotu 17. října hrajeme od 15,30 hodin na hřišti v Boharyni.

Doma budeme hrát opět v dalším týdnu, v sobotu 24. října k nám přijede tým Prasku. Bude to náš poslední domácí zápas a začne už ve 14,30 hodin.