Úvod » Odehráli jsme...

sobota 18. dubna 2015: Syrovátka - Kobylice B 9:1 (5:1)

publikováno 19.04.2015

Tluka – Hruban, Fikr, Slonek, Jarkovský (46´ Kober) – Hruška (46´ Kuric), Musil, Tužil, Vodička – D. Pleskot (60´ Pavlis), Čihák (60´ Mrštík)
Góly: 5´ Dan Pleskot (1:0), 7´ Dan Pleskot (2:0), 9´ Martin Hruška (3:0), 18´ Vašek Čihák (4:0), 41´ Dan Pleskot (5:1), 50´ Jirka Kuric (6:1), 52´ Vašek Čihák (7:1), 73´ Petr Vodička (8:1), 75´ Marek Pavlis (9:1)
Rozhodčí: p. Částka

Konečně nám skončila rekordně dlouhá, skoro půlroční zimní pauza. Vyšší soutěže už hrají skoro měsíc, pardubický okres za kopcem začal ještě dřív, před několika dny začaly hrát i nejmenší děti. Jen čtvrté třídy musely čekat, protože nám svaz posunul začátek na co nejzazší dobu, asi abychom nenastydli :-s… Rozhodnutí svazu s pozdním zahájením jara nám výrazně omezilo i přípravné zápasy – všichni už o víkendech hráli. Sjednali jsme si tak utkání v Sendražicích (výhra 4:3) a v Nedělištích (výhra 6:1), které musely v hradecké skupině doteď čekat taky.
První zápas o body k nám dorazila rezerva Kobylic a její síla byla při vší úctě k přítomným hráčům slabá, takže zápas byl vlastně třetí přípravou, kdy si na naší straně zahráli skoro všichni. Kobyličtí kluci naopak nenastoupili ani v jedenácti a tým doplňovali v průběhu hry. V desáté minutě jsme vedli už 3:0, ve dvacáté to bylo o čtyři. Pak přišlo naše jediné zaváhání a čestný úspěch hostí, ale před poločasem přidal Dan Pleskot pátý gól a zkompletoval svůj hattrick. Po pár minutách druhé půlky trefil Jikra Kuric hlavičkou svůj premiérový gól za Slavoj a po dalších našich pěkných trefách se jejich počet zastavil na devítce (Y).
Zápas proběhl pod vedením sudího Částky v poklidu, oba týmy k utkání přistoupily slušně, z obou stran došlo i k fair-play při uznání opačně odmávaných autů. Naši soupeři odehráli utkání asi na hranici svých možností, ale pár našich pěkných kombinací i jejich chyby v obraně nám přinesly jednoznačnou výhru (h5). Pěkná divácká návštěva tak viděla, jak jsme získali první tři jarní body – příští zápasy ale budou určitě těžší.

Příští kolo zajíždíme na utkání do Myštěvsi, hraje se v neděli 26. dubna od 17,00 hodin.

Další domácí utkání hrajeme v sobotu 2. května od 17,00 hodin. Na našem hřišti se odehraje derby s Lhotou pod Libčany.