sobota 31. května 2014: Syrovátka - Malšovice B 11:0 (4:0)

publikováno 02.06.2014

Šimek – Kuric (46´ Kober), Fikr, Slonek (54´ Podzimek), Knížek – Hruška (54´ Hanžl), J. Pleskot, Tužil, Luštinec (46´ Mrštík) – D. Pleskot, Jarkovský
Góly: Radim Knížek (1:0), Dan Pleskot (2:0), Jakub Luštinec (3:0), Dan Pleskot (4:0), Jirka Pleskot (5:0), Dan Pleskot (6:0), Lukáš Mrštík z penalty (7:0), Dan Pleskot (8:0), Dan Pleskot (9:0), Dan Pleskot (10:0), Dominik Podzimek (11:0)
Rozhodčí: p. Andrejsek

Co o takovém utkání psát… Už při příjezdu soupeřů jsme viděli, že budou mít díky souběhu zápasu s áčkem problémy s počtem hráčů. Nakonec se jich sešlo devět (narozdíl od některých jiných týmů si ale obsadili praporek svým člověkem) a šlo se hrát. Od začátku se snažili bojovat a nám chvíli trvalo, než jsme se na hřišti srovnali s tím, že nás je o dva navíc, takže pořád někde zůstával volný hráč soupeře, zatímco jinde se hlídali dva nebo tři naši navzájem. První gól přišel po necelé čtvrthodině, když Jarkyho roh poslal Petr hlavičkou do břevna, odražený míč zpracoval Lušťa a Radim prostřelil z vápna všechno, co mu stálo v cestě – 1:0 (so). Druhý gól přidal Dan, když centr proletěl vápnem, Hrůša posadil dva soupeře na zem, potom si míč ukopnul, ale náš střelec stál na správném místě a uklidil balón do sítě. Při třetím utekl Lušťa po křídle a po narážečce s Jarkym prostřelil bodlem gólmana. A když po centru Hrůši přidal Dan čtvrtý gól, hostující hráči definitivně odpadli… Poločasová přestávka se tak odehrála netypicky na hřišti, když se hlavně střídalo, domlouvalo se další střídání a někteří se bavili se známými z týmu hostí, kde nechali další spoluhráče. Taktické pokyny se tentokrát mohly vynechat… Začátek druhé půlky jsme se opět chvíli zastřelovali, potom se ale trefil ze dvaceti metrů Jirka Pleskot a spustil lavinu, při které jsme byli vděční za světelnou tabuli, abychom věděli, kolik to vůbec je (naštěstí počítá do patnácti) a střelce jsme dávali dohromady jen díky poznámkám sudího.
Soupeři měli za celý zápas jednu nebezpečnou prudkou střelu, která ale mířila přesně doprostřed, takže ji Dan pěstmi odrazil mimo vápno, a kopali asi dva nebo tři rohy, které jsme odvrátili. Takže poločasový Radimův pokyn pro našeho gólmana „snaž se, ať večer můžeme zakouřit (ci) vychytanou nulu“ Dan v pohodě splnil, druhým čistým kontem vyrovnal Aleše (schválně kdo se nominuje příště, aby měl šanci být opět lepší) a nulu někteří borci nejen zakouřili, ale mezitím i zajedli a nakonec i vydatně zapili. Jirka Kuric totiž přivezl utopence, připravené na posezení po tréninku, ale protože oba termíny jsme museli kvůli počasí zrušit, zůstaly na sobotní večer a během těch pár dní získaly neskutečně ohnivou příchuť.

Ke cti soupeřů se sluší zmínit, že k utkání přistoupili zodpovědně, snažili se hrát a neuchylovali se ani k záludným faulům, ani k nějakému zdržování, zakopávání míčů nebo jiným schválnostem a při jedné akci (devátá trefa?) se zachoval fér jejich brankář, který přiznal, že při střele, která se odrazila od břevna do země a ven, se míč ocitl za čarou a oznámil sudímu, že to byl gól. Díky (h5).

Do konce sezóny nám zbývají odehrát dvě utkání.

Příští víkend nás čeká zápas na hřišti v Černilově, hraje se tentokrát v neděli 8. června od 17,00 hodin.
Sezónu ukončíme domácím utkáním proti Starému Bydžovu, které má výkop v sobotu 14. června už ve 14,00 hodin.